Jaki powinien być najlepszy kredyt gotówkowy?

Chcąc skorzystać z produktu otrzymujemy ofertę od pracownika banku, która ma spełniać wszelkie marzenia, lecz czy jest tak naprawdę?

Bank chętnie pożycza pieniądze, gdyż w ten sposób zarabia pieniądze. Jednakże zdarza się, że produkt jest całkowicie niedopasowany do klienta i generuje zbędne koszty, a właściwie jest mu niepotrzebny.

Czy kredyt posiada zalety?

W przypadku, gdy znajdujemy się w sytuacji, w której potrzebujemy dodatkowego dofinansowania można zwrócić się do banku z wnioskiem o kredyt. Do zalet tego rodzaju pomocy można zaliczyć:

  • możliwość wyboru czasu, przez jaki chcemy spłacać kredyt.


Wady kredytu gotówkowego?

Przy dokładnym zapoznaniu się z cechami kredytu okazuje się, że umowa kredytu gotówkowego posiada wiele wad. Do najbardziej znanych wad kredytu zalicza się:

  • kredyt to jeden z droższych produktów bankowych,
  • z kredytem związane jest wiele dodatkowych opłat (np. prowizja),
  • z kredytem związane są zwykle sprzedawane inne produkty jak np. ubezpieczenie,
  • konieczność wykonania spłat z zachowaniem terminu,
  • możliwość wpadnięcia w spiralę zadłużenia.


Kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie, gdy naprawdę potrzeba nam środków finansowych, gdyż można rozłożyć zobowiązanie w czasie.

Jak wybrać kredyt?

Kredyt gotówkowy powinien być wybierany w kwocie, która jest potrzebna, aby możliwa była comiesięczna spłata rat bez zbytniego obciążenia budżetu domowego. Dobrze jest wybrać kredyt na dłużej i z niższą ratą. Dłuższy okres kredytowania to wyższe koszty, jednak zawsze można kredyt spłacić wcześniej, gdy pojawi się większa gotówka. Najlepszy kredyt gotówkowy to taki kredyt, który jest dopasowany do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta bez zbędnego przepłacania. Przy wyborze kredytu warto także zwrócić uwagę na oprocentowanie, które może zostać obniżone po wykupieniu ubezpieczenia. Wkup ubezpieczenia to nie tylko dodatkowy koszt, ale także zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych jak ciężka choroba czy utrata pracy. Na spłatę kredytu ma również rodzaj rat, które mogą być równe lub malejące. Przy podpisywaniu umowy kredytowej warto zwrócić uwagę czy wszystko się zgadza (kwota kredytu, okres spłaty, wysokość raty, ubezpieczenie, RRSO i dodatkowe produkty).

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe na przestrzeni lat
Share

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.