Dlaczego kredyt gotówkowy się opłaca?

Opłacalność kredytu gotówkowego jest duża w pewnych warunkach. Aktualnie w gospodarce obowiązują bardzo niskie stopy procentowe i stabilna inflacja. Dzięki temu warunki do zaciągania pożyczek krótkoterminowych są idealne. W artykule zobaczysz, dlaczego kredyt gotówkowy zaczyna się opłacać nawet w budżetach mało zarabiających gospodarstw domowych.

Dostęp do kredytu gotówkowego to pierwszy czynnik opłacalności. Dostęp do dodatkowych pieniędzy poprawił się przede wszystkim za pośrednictwem dedykowanych serwisów pożyczkowych, często połączonych z bezpłatnymi porównywarkami kredytów. Kredytobiorca nie musi już chodzić do oddziałów stacjonarnych, czy zamawiać drogiego konsultanta do domu. Wystarczy złożenie wniosku kredytowego przez internet. Kolejny czynnik opłacalności to duża konkurencja na rynku pożyczek krótkoterminowych pomiędzy bankami detalicznymi, firmami pożyczkowymi, a nawet portalami pożyczek społecznościowych, gdzie możesz pozyskać zobowiązanie na niezwykle elastycznych warunkach. Następny czynnik opłacalności to zmiany prawny dotyczące ograniczenia kosztów pozaodsetkowych w umowach kredytów gotówkowych. Kredytobiorca nie musi już obawiać się nadmiernych kosztów pozaodsetkowych, ani kosztów windykacyjnych. Przy zwykłym kredycie gotówkowym nie można stracić całego majątku trwałego ze względu na dokładne regulacje prawne, a także większą przychylność wymiaru sprawiedliwości w związku z rozwiązywaniem typowo lichwiarskich zobowiązań. To jeden z najważniejszych plusów dla pożyczkobiorców na krajowym rynku. Kredyty gotówkowe nie wymagają ponadto bardzo wysokich zabezpieczeń majątkowych, czy gwarancji finansowych. Do uzyskania dodatkowych pieniędzy wystarczy pozytywna zdolność kredytowa i brak zaległości w bazie Biura Informacji Kredytowej.

Kredyt gotówkowy jest zatem opłacalny przez dostępność, przez brak dużych zabezpieczeń podczas podpisywania umowy, dzięki pozytywnym zmianom prawnym i większej świadomości społecznej odnośnie pożyczek lichwiarskich. Kredyt gotówkowy to doskonałe narzędzie do uzupełnienia budżetu domowego w krytycznych sytuacjach. Niskie raty miesięczne i limit kosztów pozaodsetkowych umożliwia idealną optymalizację umowy. Co myślisz o opłacalności kredytów gotówkowych?

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe – czy w moim banku są oferowane ?
Share

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.