Dobra historia kredytowa

Zapewne nie raz zastanawiałeś się nad wzięciem kredytu gotówkowego, jednak zanim to uczynisz, zastanów się, jaką posiadasz historię kredytową. Od tego w dużej mierze zależeć będzie to, czy otrzymamy kredyt.

Kiedy nie brałeś nigdy nic na raty ani nie zaciągałeś żadnych kredytów, to prawdopodobnie nie posiadasz żadnej historii kredytowej. Może się wydawać, że to dobrze, ale niestety nie dla banku. Instytucja ta musi mieć możliwość sprawdzenia, jakim byłbyś kredytobiorcom, a tak musi polegać tylko na tym, że może okażesz się dobrym klientem. Jednak posiadanie złej historii, a mianowicie odnotowane opóźnienia w spłatach lub nawet egzekucje komornicze z góry przekreślają Ciebie jako potencjalnego kredytobiorcę. Najlepsza jest dobra historia we wszelkich biurach informacji kredytowej. Przede wszystkim posiadając taką historię, jawimy się jako idealny klient dla banku, przez co możemy uzyskać lepsze warunki kredytu. Przeważnie, jeżeli byliśmy dobrym kredytobiorcom, to banki zaproponują nam tańszy kredyt. Skorzystamy więc na tym, ponosząc mniejsze koszty przy spłacie zobowiązania. Drugą zaletą posiadania dobrej historii kredytowej jest możliwość korzystania z uproszczonych zasad przyznawania kredytów. Kredyty gotówkowe są przyznawane zazwyczaj na podstawie wymiany informacji pomiędzy bankami, dlatego też jako dobry klient możemy otrzymać kredyt nawet bez żadnych zaświadczeń o odchodach. Wystarczy wtedy nasze oświadczenie i dobra historia, abyśmy uzyskali kredyt. Bank po przeanalizowaniu naszej historii będzie widział, jak wcześniej radziliśmy sobie ze spłatą zobowiązań oraz w jakich kwotach były one udzielane. Tam jest wszystko wyszczególnione i jeżeli byliśmy grzecznymi klientami, to uzyskamy dobrą ocenę w banku.

Podsumowując, aby mieć idealną historię poczynań kredytowych warto terminowo spłacać wszelkie zobowiązania. Ponadto nie możemy być też obciążeni dużą liczbą kredytów jednocześnie, gdyż bank uzna to za fakt ryzykowny, ponieważ możemy mieć problem ze spłatą nowej raty i nie uzyskamy kredytu.

Zobacz także:  STRUKTURA UMOWY KREDYTOWEJ
Share

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.