Kredyt gotówkowy krok po kroku

Bardzo często pojawia się taka sytuacja kiedy pilnie potrzebujemy większej sumy pieniędzy. Wówczas często zastanawiamy się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego w banku bądź też w innej instytucji finansowej. Pamiętajmy jedna o tym ,że nawet jeżeli kwota którą chcemy pożyczyć wydaje nam się nie za duża i jesteśmy pewni że zdołamy ją spłacić, to każe zaciągnięcie kredytu wiąże się z ryzykiem i różnymi problemami dlatego też decyzję tą nie należy podejmować pochopnie. Czasami takie zobowiązania musimy spłacać przez kilka lat dlatego też warto wcześniej sprawdzić jak wygląda procedura przyznawania kredytu gotówkowego już od chwili wyboru odpowiedniej oferty aż do podpisania umowy kredytowej. W ostatnich latach na polskim rynku praktycznie z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe firmy specjalizujące się w pożyczaniu pieniędzy. Alternatywą a zarazem wygodnym i szybkim rozwiązaniem dla zwykłych kredytów bankowych stają się chwilówki. Jednak są one dostępne dla osób które nie potrzebują zbyt wielkiej kwoty pieniędzy. W sytuacji kiedy jest nam potrzebna większa suma najlepiej skierować się do bardziej zaufanej instytucji jaką jest bank.

Kredyt gotówkowy co oferują nam banki

Do podstawowych produktów w ofercie każdego banku należy kredyt gotówkowy. Polski rynek pożyczek jest bardzo bogaty i z pewnością każdy znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę. Instytucje chcąc przyciągnąć do siebie coraz większą liczbę klientów oferują coraz lepsze i coraz bardziej atrakcyjne warunki kredytowe. Banki oferują nam wówczas wiele udogodnień z których z pewnością skorzystamy. Do takich podstawowych udogodnień należy przede wszystkim możliwość złożenia wniosku kredytowego przez internet lub infolinię. Niektóre banki oferują nam również wakacje kredytowe, polegające na miesięcznej przerwie w spłacie pożyczki z której możemy skorzystać raz do roku ale pod warunkiem że kredyt spłacany jest regularnie i w terminie. W niektórych bankach pojawia się również możliwość zwrotu części miesięcznej raty pod warunkiem że posiadamy w danym banku konto osobiste w którym co miesiąc pojawiają się nowe środki. Większość banków daje nam również możliwość wyboru comiesięcznego terminu spłaty rat np. do dziesiątego dnia każdego miesiąca. Dodatkową atrakcja banków jest też ubezpieczenie pożyczki na preferencyjnych warunkach.

Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję o tym gdzie chcemy zaciągnąć kredyt oraz na którą z proponowanych nam ofert się zdecydujemy upewnijmy się wcześniej czy będziemy w stanie spłacić raty z zaciągniętego kredytu. Najlepiej zdecydować się n taki produkt bankowy który w stu procentach będzie spełniał nasze oczekiwania. Taką decyzję należy podjąć już na etapie przeglądania ofert. Musimy wówczas bardzo dokładnie zapoznać się z regulaminem danego kredytu. Często reklamy zawierają tylko skrócony opis i pożyczki. Niektóre informacje i warunki najczęściej te najbardziej dla nas niekorzystne są w jakiś sposób omijane. Dlatego jeżeli tylko zauważymy coś co jest dla nas niezrozumiałe dowiedzmy się najlepiej w siedzibie banku co kryją za sobą dane zapisy. Dopiero w momencie kiedy wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane możemy przystąpić do podpisania umowy.